Колектив споживспілки уже 10 років поспіль мандрує просторами рідного краю

 
      Колектив споживспілки уже 10 років поспіль мандрує просторами рідного краю, вивчаючи її історію та традиції, насолоджуючись красою і витворами природи. Не зрадили цій добрій традиції ми і цього року, наша подорож була  у Верховинський район Івано-Франківської області.
 
      Під час подорожі ми побували в музеї побуту, етнографії та музичних інструментів, заснованому Романом Куликом- гуцульським музикантом-віртуозом, який грав на 35 музичних інструментах. поетом-коломийкарем, Заслуженим працівником культури України, керівником капели «Черемош», яку сам і створив . Сьогодні опікується музеєм донька Романа Кулика-Наталя, лікар по фаху. Вона продовжує і розвиває справу започатковану батьком  після його смерті. В память про нього самостійно навчилась грати на 15 народних інструментах, продемонструвавши нам цю віртуозну гру, а також  заспівала пісень, цікаво розповіла про традиції та звичаї свого краю.
 
      Наступним був  музей гуцульської магії. В невеликій дерев’яній хатині зібрано чимало атрибутів карпатських знахарів, а також лікувальні трави та настої, якими вони оздоровлювали людей. Почесне місце в експозиції займає стіл із речами карпатського мольфара Михайла Нечая із села Верхній Ясенів. В музеї нам розповіли  про так званих «гадєрів» – людей, які вміли розмовляти зі зміями і примовляти від їхнього укусу. А ще за допомогою спиртової настоянки із карпатської гадюки лікували від раку.
 
      Цікавим був похід в будинок-музей , де проживав і знімав фільм «Тіні забутих предків» режисер Сергій Параджанов. Режисер сам захотів жити тут. Він зізнався, що так йому вдалося краще відчути колорит Гуцульщини, дізнатися традиції і насититися силою природи. Ознайомились ми і з історією знімання кінофільму.
Заключним на цей день був похід на сироварню, де привітна газдиня Галина розповіла про технологію приготування сиру, наглядно продемонструвала процес його варіння та пригостила цим смачним виробом.
 
      Наступного дня ми  вирушили на Полонину Кринта, яка  розташована на висоті 1300 метрів над рівнем моря на гірському хребті Кринта - Скупова. При підйомі на полонину ми отримали масу драйву та адреналіну. Але коли досягли цілі  перед нами відкрились прекрасні краєвиди на Чорногірський хребет та карпатські вершини Піп-Іван і Говерлу.  Ціле літо тут живуть пастухи, випасають корів, вівців і виготовляють екологічно чисті молокопродукти, варять гуцульський сир - вурду і будз, якими нас і почастували.
 
      Задоволені мандрівкою, повертаючись додому, відвідали водоспад та ринок гуцульських виробів в м.Яремча. Наша подорож була цікавою, насиченою,  за що ми вдячні  нашому не замінимому провіднику Михайлу Мазуру - кореспонденту газети «Вісті..»
 
      Учасники поїздки висловлюють велику вдячність голові правління Лазару Михайлу Павловичу та заступникам голови правління Дубівці М.І., Гуменюку М.І., Фільварочному В.Г. за допомогу в організації поїздки. 

Галерея