01 липня 2017 року в Марійському Духовному центрі с. Зарваниця відбулася Проща, присвячена Міжнародному дню кооперації.

      Зарваниця – славнозвісний Марійський центр на Тернопільщині, один із найбільших в Україні. Тут знаходиться чудотворна ікона і цілюще джерело, біля якого з’являлася Божа  Матір. 

      Коли у 1240 році був дощенту зруйнований Київ, уцілілі монахи почали втікати на захід. 
      Як розповідає легенда, один із київських ченців чудом врятувався від  ворожих  наїзників. У сні  монах  побачив  райську   місцину, освітлену  дивним сяйвом. В  його блиску  з’явилася  Мати  Божа  з двома  ангелами, які мали  в руках  білі лілії. Чернець упав  перед Пречистою Дівою Марією  на  коліна. Вона  із усміхом подала йому в руки  край  свого омофора. Пробудившись, побачив  чудову  долину, оточену  віночком  густого  лісу. Раптом у росяній траві засвітилося джерело чистої води, а над ним спалахнула небесним  промінням ікона Пресвятої Діви Марії з малим Ісусом на руках. 
      Чернець пригадав сон і склав поклін Пречистій. Це місце, де «зарвав» його сон, назвав Зарваницею. Згодом він збудував біля кринички каплицю і примостив у ній ікону Богоматері. 
      Сюди, почувши про чудо, почали приходити люди і поселятися. З роками у затишному видолинку виросли церква і монастир, селянські обійстя. Так почалася Зарваниця.
      Легенда  також переповідає і про чудесне зцілення після тяжкої хвороби самого Теребовлянського князя Василька, який, почувши про чудотворну ікону, наказав принести йому її.  Проте чернець сказав княжим посланцям, що якщо князь хоче видужати, хай сам прийде до ікони Пречистої Матері. На ношах принесли слуги Василька в Зарваницю. Чернець вийшов  на зустріч з іконою в руках і дав йому напитися води з чудесного джерела - і князь вмить зцілився. У знак вдячності Діві Марії  Теребовлянський князь розпорядився збудувати церкву, куди і був перенесений чудотворний образ.
Дорога до Зарваниці освітлена блаженним маяком християнської віри, єднає не одне покоління прочан, що приходять   сюди скласти поклін чудотворній іконі Матері Божої, помолитися за свободу так само ревно, як і століття тому, попросити зцілення, здоров”я  для тіла і спасіння  для  душі своєї  та родини.
      І вже традиційно в Марійському духовному центрі Зарваниця, у першу суботу липня, з нагоди професійного свята- Міжнародного дня кооперації відбулася кооперативна  проща.
      Колективи   усіх  районних споживчих товариств, споживчих товариств Тернопільської споживспілки , підприємств облспоживспілки  відгукнулися   на заклик  правління споживспілки  прийняти  участь  у  цьому прекрасному  дійстві. Разом з Тернопільськими кооператорами  участь в Прощі взяли кооператори із Івано-Франківщини, Волині, Києва, м. Стрий Львівської області.
Не зважаючи на примхи погоди більше тисячі прочан прибули   дощового ранку  в с. Зарваниця  Теребовлянського району.   Ветерани, теперішні працівники системи, їх діти та онуки зібралися у Марійському Духовному центрі с.Зарваниця. Приваблювала краса вишиванок,  щирих посмішок, тепло зустрічі  давніх  знайомих . 
      У Соборі   відбулась Архиєрейська Божественна Літургія яку відслужили спільно  високопреосвященний архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ   Кир Василій Семенюк  та Владика  Тарас Сеньків, єпарх  Стрийської  єпархії УГКЦ.
Кожен з прочан мав можливість приступити до Сповіді і Святого Причастя.
 
 
 
     Кир Василій Семенюк  вручив голові правління споживспілки Михайлу Лазару Грамоту за  постійну активну діяльність у підтримці та проведенні різного роду заходів по духовному відродженню нашого краю, за підтримку поломництва до відпустових святих місць, за розвиток благодійництва та Ікону Зарваницької Матері Божої.
Керівникам кооперативних  делигацій із інших областей Івано-Франківської -   Юрію Керсті, Волинської- Марті Кандибі, Київської- Ірині Озарків,  Стрийської кредитної спілки «Вигода» –Петру Маковському -Кир Василій Семенюк  подарував Ікону Зарваницької Матері Божої.
Після Божественної Літургії Митрополитом Тернопільсько-Зборівський УГКЦ   Кир Василієм Семенюком було освячено воду .
      В  день  нашого  професійного  свята  дуже  важливо  зібратись  всією кооперативною родиною  заради  духовного  збагачення  та оновлення, підсумувати прожите. А  для  цього відвідати  ті святі  місця де можна прислухатися до своєї душі. Адже багато віків Зарваниця є місцем, куди приходять прочани щоб помолитися до образу Чудотворної Ікони Матері Божої, Зарваницьке джерело -  це не лише життєдайна джерельна вода, але і невичерпне  джерело         віри , надії та любові для кожного з нас.

      Миру Вам і добра , Божого благословення, опіки від Божої Матері.
 
 

Галерея