На базі торговельних підприємств спілки споживчих товариств Тернопільської області 7-8 червня 2017 року відбувся Всеукраїнський семінар-нарада заступників голів правлінь обласних споживспілок з торгівлі

      На базі торговельних підприємств спілки споживчих товариств Тернопільської області 7-8 червня 2017 року  відбувся Всеукраїнський семінар-нарада заступників голів правлінь обласних споживспілок з торгівлі.  Мета семінару-  розгляд  виконання прийнятих заходів щодо завершення приведення магазинів і закладів ресторанного господарства до конкурентоспроможного стану, створення нових та удосконалення  роботи діючих коопмаркетів, вирішення проблеми закритих об’єктів, обєднання магазинів різних власників в мережевий рітейл з єдиним центром закупівель, інформаційне забезпечення бізнесових і облікових процесів в роздрібній торгівлі, повернення магазинів з оренди і ведення власного торговельного бізнесу тощо.
 
      В  роботі семінару-нараді  взяли участь  Голова Правління Укркоопспілки Ілля Леонідович Гороховський, Перший заступник голови Правління Укркоопспілки Микола Володимирович Людвічук, директор Департаменту комерційної діяльності, промисловості та заготівель Василь Федорович Пасенко.
 
       Учасники   семінару  ознайомилися з роботою  окремих торгових підприємств ТОВ «Теко-трейд», а також  маркетів Теребовлянського та Тернопільського районних споживчих товариств. Учасники семінару ознайомились з  форматом діяльності торговельних підприємств, які базуються на європейському досвіді, як у сільській місцевості, так і в районних та обласному центрах.
 
      Огляду був представлений  кооперативний спеціалізований магазин «Взуття» у м.Теребовля. Розвиток цього напрямку роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, на тверде переконання голови правління Тернопільської обласної споживспілки Михайла Лазара, є перспективою для галузі. Наразі в області відкрито три взуттєвих крамниці з десяти запланованих у цьому році.
 
      Перший заступник голови правління Укркоопспілки М.В.Людвічук в процесі огляду торговельних  закладів  просив заступників голів правлінь споживспілок звернути особливу увагу на формування своєрідного пакета стандартів, без реалізації яких не можливо вести мову про конкурентоспроможність кооперативної торгівлі. Запорукою успішного торговельного бізнесу є об”єднання магазинів різних власників у мережу з єдиним центром закупівель.
 
      На думку М.В.Людвічука сьогодні не можливо грамотно управляти товарними запасами в роздрібі вручну, без комп’ютеризації операційних та облікових процесів з якими учасники семінару могли ознайомитись в при огляді торговельних закладів споживспілки Тернопільської області.
 
      На другий день семінару –наради відбулось пленарне засідання, яке  відкрив Голова Правління Укркоопспілки Ілля Гороховський. Він задав тон   обговорюваній темі – про перспективи розвитку кооперативної торгівлі, наголосивши, що Правління Укркоопспілки хоче почути міркування представників обласних споживспілок з приводу побаченого та почутого в Тернополі, аби переконатися у реалістичності дій та необхідності поширення досвіду в інших споживспілках.
 
      Своїми думками з цього приводу поділилися перший заступник голови Правління Укркоопспілки Микола Володимирович Людвічук, голова правління спілки споживчих товариств Тернопільської області Михайло Павлович Лазар, заступники голів правлінь ряду областей з торгівлі.
 
      Розмова на семінарі точилася навколо концепції розвитку кооперативної торгівлі, як бізнесу на ближчу перспективу.
 
      З великим  інтересом учасники семінару вислухали керівника  підприємства «ТеКо-Трейд» Тараса Богданця,  фахівця з досвідом роботи у великих торгових мережах, який у формі презентації наочно продемонстрував результати діяльності кооперативної структури. Мета діяльності підприємства у тому щоб надати мешканцям  області європейський сервіс при здійсненні щоденних покупок незалежно від мвсця проживання, чи то місто, чи село. У своєму презентаційному виступі Тарас Богданець зробив акцент на питанні ціноутворення, яке теж централізоване. З метою контролю роздрібної ціни у порівнянні з конкурентами, в мережі на щотижневій основі проводиться моніторинг цін.
 
      Перший заступник Голови Правління Укркоопспілки Микола Людвічук детально розкрив проблематику закритої торгової мережі, низьку ефективність  використання  основних засобів, продовження хибної політики продажу ліквідної мережі,    проблеми технічного   стану кооперативних  об’єктів, особливо тих, які перебувають в позасистемній оренді. 
 
      Голова Правління Укркоопспілки Ілля Гороховський підвів підсумки семінар-наради, та зазначив, що на сьогоднішній день перед керівниками всіх кооперативних ланок стоять задачі, вирішення яких визначить подальшу долю кооперації

Галерея