07 липня 2012 року в Марійському Духовному центрі с. Зарваниця відбулася Проща, присвячена Міжнародному дню кооперації.

 
У щирій молитві я руки складаю,
В дорогу до Бога всі сили збираю.
Нехай ця стежина не буде важкою
І тато, і мама, і брат йдуть зі мною.
Ми молимось щиро всією душею
За мир і добробут у нашій оселі.
Хай Бог посилає здоров'я родині,
І щастя та злагоду всій Україні.
                                                                             
Валентин ДЕМ'ЯНЧУК
(із вірша «  Дорога до Зарваниці»)
 
 
      Із давніх-давен прочани з усієї України та з усього світу йдуть до Зарваницької Божої Матері. Святе місце Зарваниця славиться чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. І, здається, що тут, серед цієї чудової краси і тихоплинної річки Стрипи, серед душевного спокою та єднання людини з Богом, чарівний земний рай.
     Дорога до Зарваниці освітлена блаженним маяком християнської віри, єднає не одне покоління прочан, що приходять   сюди скласти поклін чудотворній іконі Матері Божої, помолитися за свободу так само ревно, як і століття тому, попросити зцілення, здоров”я  для тіла і спасіння  для  душі своєї  та родини.
     Тут вдається досягнути атмосфери сердечності, щирості, відкритості. Це стає великою силою і джерелом благодаті, просвіченням розуму і серця, щоб могти добре з християнсь-ким духом виконувати свої професійні обов”язки. 
     За доброю традицією, в черговий раз з нагоди професійного свята  Міжнародного дня кооперації проведено кооперативну прощу  в Марійському духовному  центрі с.Зарваниця.
     Колективи  усіх  організації, підприємств облспоживспілки відгукнулися  на заклик правління облспоживспілки прийняти участь у цьому прекрасному дійстві.
     Близько  тисячі прочан прибули сонячного  суботнього ранку  в   с. Зарваниця  Теребовлянського району.   Ветерани, теперішні працівники системи, їх діти та онуки зібралися на околиці села в передчутті великого свята. Приваблювала краса вишиванок,  щирих посмішок, тепло зустрічі  давніх  знайомих . 
     Співаючи пісень, прочани пройшли через усе село до чудотворного місця - Собору Зарваницької  Богородиці. У Соборі   відбулась Архиєрейська Божественна Літургія.
     На чудотворному місці прочан вітав високопреосвященний архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ  Василій Семенюк. Митрополит Кир Василій Семенюк.  
 
     Після Божественної Літургії Метрополитом було освячено воду .
     Проща- це величне богослужіння, щира молитва, душевне очищення отримане при сповіді,Хресна дорога, поклоніння Пресвятій Богородиці в чудотворній Зарваницькій іконі, благословення мощами святих.
     Зарваницьке джерело -  це не лише життєдайна джерельна вода, але і невичерпне  джерело віри , надії та любові для кожного з нас.
     Миру Вам і добра , Божого благословення, опіки від Божої Матері.
     
Ми молимось щиро всією душею
За мир і добробут у нашій оселі.
Хай Бог посилає здоров'я родині,
І щастя та злагоду всій Україні.
Хай дзвони церковні усюди лунають,
До Матері Божої всі припадають.
Вона ж бо єдина на світі надія
Наша Матуся, Покров України.
 
                                                                                         Валентин ДЕМ'ЯНЧУК
 
(із вірша «  Дорога до Зарваниці»)
 

Галерея